Hírek
A dekarbonizációs stratégiájáról és a nehézgépjárművek széndioxid-kibocsátásának csökkentéséről tárgyaltak az uniós környezetvédelmi miniszterek
December 20-án, a Környezetvédelmi Tanácson első ízben vitatták meg a miniszterek a Bizottság által november végén bemutatott, az Európai Unióra vonatkozó hosszú távú dekarbonizációs stratégiát. Emellett, részleges általános megközelítést fogadtak el a LIFE Programról, és politikai megállapodást a nehéz tehergépjárművek szén-dioxid kibocsátás-csökkentéséről.
Határozott közös V4-fellépés az élelmiszerek kettős minőségének felszámolásáért
Elégedetlenségüket fejezték ki az élelmiszerek kettős minőségének gyakorlatát megszüntető szabályozás hiánya miatt a V4-országok agrárminiszterei a Mezőgazdasági és Halászati Tanács december 17-i ülésén, Brüsszelben. Nagy István agrárminiszter hangsúlyozta, elfogadhatatlan, hogy a kelet-európai tagállamok állampolgárait másodrendűként kezeljék a multinacionális élelmiszeripari cégek.
Viharos vita a migrációról az EU-csúcson
Viharos körülmények között sikerült visszaverni azt a támadást a brüsszeli csúcstalálkozón, amely arra irányult, hogy több pénzt, több jogot kapjanak a migránsok - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára feltett videóban.
Győzött a nyugati tagállamok protekcionizmusa a közúti fuvarozás területén
Az egységes piac kiépítésének céljával ellentétes és az uniós versenyképességét is veszélyeztető, egyértelműen egyes tagállamok érdekeinek megfelelő javaslatot fogadtak el a miniszterek Brüsszelben a közúti fuvarozás területén
A hazai generikus gyógyszeripar versenyképességét növelő uniós szabályozásra van szükség
György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár a Versenyképességi Tanács 2018. november 29-i, brüsszeli ülésén hangsúlyozta, hogy a gyógyszerek kiegészítő oltalmi tanúsítványáról szóló rendelet megfelelően szolgálta a gyógyszeripar érdekeit 26 évvel ezelőtti elfogadásakor, de a generikus gyógyszergyártás volumenének jelentős növekedésével megváltozott a piaci realitás, és a kiegészítő oltalom jelenleg már korlátozza a magyar és az európai generikus gyógyszeripar piaci lehetőségeit.